Sektörel Yazılar

AMBALAJ VE ETİKET TASARIMI

Posted On Eylül 26, 2016 at 4:30 pm by / No Comments

Etiket tasarımı; ürün kalitesini yansıtır. Bu sebeple müşteri, etiket tasarımı iyi olan bir ürünün kaliteli olduğunu düşünür. Bu bağlamda amatörce tasarlanan bir etiket tasarımının ürün imajı açısından ne kadar zarar verici olduğunun da altını çizmekte yarar var…

Etiket; bir ürünü ifade eden, fikir veren araçlardan biridir. Bu yüzden gerek metin, gerekse resim kullanılarak gerçekleştirilen etiket tasarımı üzerinde tüm firmaların titizlikle durması son derece önemlidir. Ürüne kimlik kazandırmanın yanı sıra dikkat çekici özelliğe de sahip olması beklenen bir etiket tasarımı müşterinin ürüne bakış açısına olumlu yönde katkı sağlayacaktır. Etkili bir pazarlama unsuru olarak kullanılan etiket tasarımı bu yüzden güçlü, dikkat çekici ve etkileyici olmalıdır.

Ambalaj tasarımı; firmanıza ait ürün hakkında müşteriye fikir vermek için kullanılan görsel bir araçtır. Amatörce tasarlanan bir ambalaja sahip ürün hem müşteriyi olumsuz etkileyeceği, hem de ürün hakkında negatif düşüncelerin artmasına sebep olacağından dolayı, ürününüzün ambalaj tasarımının profesyonel eller tarafından gerçekleştirilmiş olması son derece önemlidir.

Ambalaj ve etiket tasarımında özgünlük korunmamış, ürün hakkında fikir vermeyen, yeteri kadar uyumlu renklerin tercih edilmediği, ürünün kalitesiyle ilgili olumlu düşüncelere sebep olmayan çizgiler kullanıldığı takdirde firmanız ve ürününüz bu durumdan olumsuz etkilenecektir. Bu yüzden ambalaj ve etiket tasarımı alanında size beklentilerinizi karşılayacak ve pazarlama konusunda katkı sağlayacak tasarımlara imza atıyoruz.

Ürününüz İçin Etiket ve Ambalaj Tasarımı Neden Önemlidir?

Reklam için pek çok kanal kullanılabilir. Bunların kimi gerekli, kimi de alternatif araçlardır. Ambalaj ve etiket tasarımı ise tüm firmalar için hayati önem taşıyan bir unsurdur. İyi bir etiket ve ambalaj tasarımı sayesinde ürün satışlarınızı katlamanız mümkündür. Biz de sizlere yıllardır bu alanda hizmet veriyor olmanın da sağladığı avantajla etkileyici ambalaj ve etiket tasarımlarına sahip olmanız konusunda yardımcı oluyoruz.

Ambalaj ve Etiket Tasarımı Hangi Özelliklerde Olmalıdır?

  • Ambalaj ve etiket tasarımı ait olduğu ürün kimliği ile uyumlu olmalıdır.
  • Ambalaj ve etiket tasarımı rafta dikkat çekici ve etkileyici olmalıdır.
  • Ambalaj ve etiket tasarımı anlaşılır olmalıdır; karmaşık simge veya metinler içememelidir.
  • Ambalaj ve etiket tasarımı ürün kalitesi ile ilgili müşteride olumlu düşüncelerin oluşmasını sağlamalıdır.
  • Ambalaj ve etiket tasarımı görsel açıdan sade olmalıdır.
  • Ambalaj ve etiket tasarımı anlık bir bakışta bile müşterinin dikkatini çekmeyi başarmalıdır.

Bir cevap yazın

X